Wprowadzone w maju 2018 roku w całej Unii Europejskiej Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), będące odpowiedzią na rosnącą z roku na rok ilość wycieków, tzw. danych wrażliwych, stawia szereg wymagań formalno-prawnych przed firmami przetwarzającymi dane swoich klientów. Spełnienie tych wymagań wiąże się nie tylko z wprowadzeniem niezbędnych procedur w przedsiębiorstwie, lecz także z przygotowaniem odpowiednich narzędzi i rozwiązań technicznych umożliwiających kontrolę nad obiegiem wrażliwych danych.
Naturalnym środkiem do spełnienia tych wymagań jest zbudowanie tzw. platformy DLP (z ang. Data Loss Prevention), zapewniającej ochronę wrażliwych danych na poziomie sieci, komputera, urządzeń mobilnych i usług chmurowych niezależnie od tego, gdzie dane są przechowywane, przetwarzane lub przesyłane. Tylko w pełni zintegrowane systemy DLP są w stanie efektywnie zabezpieczyć dane przed ich wyciekiem: powinny one zawierać szereg komplementarnych mechanizmów kontroli włącznie z modułem ochrony przed zaawansowanymi typami ataków APT (z ang. Advanced Persistent Threat).
Wysokiej jakości platforma DLP powinna składać z centralnej konsoli umożliwiającej zarządzanie wykrytymi incydentami bezpieczeństwa oraz administrowanie wszystkimi elementami wchodzącymi w skład systemu. Elementami tymi są moduły sieciowe (tzw. Network DLP) oraz aplikacje agenckie instalowane na urządzeniach końcowych użytkowników (tzw. Endpoint DLP).
Rolą Network DLP jest ochrona najważniejszych repozytoriów przechowujących wrażliwe informacje oraz potencjalnych kanałów ich wycieku, takich jak serwery plików, poczty e-mail, baz danych i wszelkiego rodzaju usług w chmurze publicznej. Zadaniem Endpoint DLP jest zabezpieczenie przed możliwością wycieku danych spowodowaną nieostrożnym lub celowym niebezpiecznym zachowaniem użytkowników.
W ostatnich latach rola Endpoint DLP znacząco wzrosła z powodu coraz powszechniejszego zastosowania mechanizmów szyfrowania komunikacji typu koniec-koniec (z ang. end-to-end, E2E), zwiększonej mobilności pracowników oraz liczby dostępnych zaawansowanych narzędzi i usług on-line, które znacząco utrudniają lub wręcz uniemożliwiają efektywne działanie rozwiązań typu Network DLP.
W związku z dynamicznym rozwojem rynku DLP w Polsce firma Global One podpisała umowę partnerską z Digital Guardian – światowym liderem tego typu rozwiązań zapewniającym skuteczną ochronę dla ponad 300 tys. firm i instytucji w 54 krajach.
Digital Guardian posiada m.in.: opatentowaną nowatorską technologię kontekstowej klasyfikacji danych, która znacząco skraca czas wdrożenia, ogranicza złożoność i zasobożerność polityk DLP oraz rozszerza możliwości ich szczegółowej parametryzacji, zwiększając w ten sposób z jednej strony skuteczność ochrony, z drugiej - ograniczając ilość błędnych trafień (tzw. false positives).
Kolejnym wyróżniającym Digital Guardian produktem jest uniwersalny moduł Network DLP posiadający wszystkie dostępne funkcje ochrony sieciowej (tzw. all-in-one). Umożliwia on bezproblemową integrację ze wszystkimi wiodącymi producentami deszyfratorów SSL, serwerów WebProxy, e-mail, serwerów bazodanowych i popularnych usług chmurowych.
Ostatnią nowością Digital Guardian jest unikalna na rynku funkcja ścisłej integracji z usługami Microsoft Office 365/Microsoft Azure Information Protection. Dzięki niej wymiana wrażliwych dokumentów z firmami trzecimi jest zabezpieczona z wykorzystaniem szczegółowych mechanizmów kontroli uprawnień oraz nowoczesnych metod kryptograficznych.
Global One jako jedna z pierwszych firm na polskim rynku posiada niezbędne kompetencje techniczne potwierdzone certyfikatami producenta, umożliwiające świadczenie usług wsparcia i utrzymania rozwiązań Digital Guardian. Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się z naszą ofertą.
Po co organizacjom system NAC? Jakie funkcje posiada rozwiązanie Extreme Networks?
Mamy przyjemność poinformować iż nasza firma, w wyniku wzrostu sprzedaży rozwiązań Extreme Networks w roku fiskalnym 2018/2019, spełniła wymagania niezbędne do uzyskania statusu Gold.
Przedstawiamy nowy produkt w ofercie Extreme Networks wybiegający naprzeciw potrzebom współczesnych przedsiębiorstw.
Nowe rozwiązanie Data Loss Prevention wiodącego producenta w portfolio Global One.
Kolejna otrzymana nagroda potwierdza, iż Global One nieprzerwanie od wielu lat jest liderem sprzedaży systemów Unify w Polsce
Intuicyjna platforma do pracy grupowej do uruchomienia za darmo w kilka chwil po wypełnieniu krótkiego formularza na naszej stronie.
Punkty dostępowe Extreme Networks w standardzie 802.11ax (Wi-Fi 6).
Zostaliśmy ponownie wyróżnieni za najwyższą sprzedaż systemów telekomunikacyjnych Unify w Polsce.
W kwietniu 2018 ukazała się najnowsza wersja systemu łączności dyspozytorskiej (trading) OpenScape Xpert V6.
Zostaliśmy wyróżnieni przez Ingram Micro za najwyższą sprzedaż systemów telekomunikacyjnych OS4000 Unify w Polsce.
Global One jako jedna z pierwszych firm na polskim rynku posiada niezbędne kompetencje techniczne potwierdzone certyfikatami producenta, umożliwiające świadczenie usług wsparcia i utrzymania rozwiązań Digital Guardian. Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się z naszą ofertą.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o technologiach sieciowych i ofercie Global One, wypełnij poniższy formularz, a nasz konsultant na pewno się z Tobą skontaktuje.